skip to Main Content

Gaudeix de la música clàssica a la platja

Sota el marc de Barcelona Obertura, la platja del Bogatell acollirà la iniciativa Clàssica a la platja els propers dimarts 20 i dimecres 21 de juny. Consistirà en dos concerts oberts a tota la ciutadania: d’una banda, l’Orquestra del Gran Teatre del Liceu, sota la batuta del mestre Josep Pons, interpretarà la Simfonia núm. 9 (Simfonia del Nou Món) de Dvorák i el Bolero de Ravel; per la seva banda, l’Orquestra Simfònica de Barcelona i Nacional de Catalunya (OBC), dirigida pel mestre Ludovic Morlot, oferirà les Danses eslaves de Dvorák, el Caprici espanyol de Rimski-Korsakov, La meva pàtria de Smetrana, Empúries de Toldrà i L’Arlésienne de Bizet. Serà una ocasió única per gaudir de dues de les orquestres més importants de la ciutat en un entorn immillorable. Els concerts, a més, seran retransmesos pel canal de televisió Betevé.

A més d’aquestes dues actuacions a la platja, les veus femenines del Cor de Cambra del Palau de la Música Catalana i el Cor Petits i el Cor Mitjans de l’Orfeó Català oferiran tres actuacions el proper dilluns 19 de juny a l’Hospital del Mar i diverses residències d’ancians, respectivament. L’objectiu d’aquests concerts és fer arribar la música a col·lectius que per raons de diversitat funcional o de salut no podran gaudir dels concerts a la platja.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies