skip to Main Content

Inauguració de l’espai Òpera Samfaina

Òpera Samfaina, el nou espai gastronòmic, cultural, i també solidari, que ocupa l’antic Espai Liceu, ha obert les seves portes. Aquesta iniciativa, liderada per Tast Barcelona, amb la col·laboració dels germans Roca, engloba cinc àrees diferenciades —el Rocambolesc, la Vermuteria, l’Odissea, la Diva i el Mercat— creades per l’artista Franc Aleu que ha dissenyat i creat els continguts artístics i escenogràfics. En cadascuna d’elles els visitants podran gaudir de diverses propostes gastronòmiques basades en la cuina catalana —peix, embotits, verdures, formatges, etc.— acompanyades de vins de les onze denominacions d’origen catalanes.

Òpera Samfaina compta també amb una barra solidària amb tapes creades per diferents xefs de renoms internacional com Carles Abellan, Nandu Jubany, Albert Adrià i Christian Escribà. Part de la recaptació d’aquesta barra es destinarà al Casal dels Infants del Raval i a la Fundació Joan Salvador Gavina. Per la seva banda, els germans Roca destinaran a Metges Sense Fronteres els beneficis de la seva participació a l’espai L’Odissea.

Òpera Samfaina estarà obert cada dia entre les 12 h del migdia i la 1 h de la matinada, amb horari ininterromput.

Setembre 2016

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies