skip to Main Content

The Opera Platform

The Opera Platform és una iniciativa d’Opera Europa –l’associació que representa els cent cinquanta-cinc teatres i festivals d’òpera més importants a nivell europeu– que, en col·laboració amb el canal ARTE i quinze teatres d’òpera europeus, vol oferir una eina de difusió i promoció del gènere operístic mitjançant retransmissions online, en directe i de forma gratuïta, així com d’altres continguts que volen apropar l’òpera tant al públic ja iniciat com aquell més novell.

El propers títols que estaran disponible a la xarxa són una clara mostra de la diversitat de repertori que es pot seguir a través d’aquesta plataforma: el 21 d’octubre, La bohème, de Puccini, des del Teatro Regio de Torí, en una nova producció dirigida per Àlex Ollé (La Fura dels Baus); i el 3 de novembre, Goplana, de Wladyslaw Zelenski, des de l’Òpera de Varsòvia.

Les retransmissions que ofereix The Opera Platform estan disponibles a la xarxa durant sis mesos de forma gratuïta.

Consulta de la programació i de les retransmissions a: www.theoperaplatform.eu

Octubre 2016

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies