skip to Main Content

Jornada de portes obertes al Gran Teatre del Liceu

El proper diumenge 18 de maig, des de les 10 dels matí i fins a les 6 de la tarda, el Gran Teatre del Liceu organitza la seva tradicional Jornada de Portes Obertes. Al llarg del dia es podran visitar els espais més emblemàtics del teatre com la Sala de concerts, el Saló dels Miralls, el Foyer i el Cercle del Liceu, una joia del modernisme català que acull una de les millors col·leccions privades de pintura de l’època d’artistes com Casas, Rusiñol, Miralles i Urgell.

Durant tot el dia, al Saló dels Miralls, s’oferiran actuacions musicals a càrrec de joves intèrprets del Conservatori Superior de Música del Liceu que interpretaran àries i fragments de les òperes més conegudes del repertori.

També es projectaran al Foyer fragments d’òperes enregistrades al Liceu. I pels més menuts, es faran activitats infantils relacionades amb el món de la música i l’òpera.

L’accés al Teatre i a tots aquests espectacles serà gratuït.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies