skip to Main Content

Jornades Europees de l’Òpera

El passat 6 de maig, Amics del Liceu es va unir a la celebració de les Jornades Europees de l’Òpera amb una sèrie de recitals al carrer que van apropar l’òpera a tota la ciutadania i que van comptar amb la col·laboració del Conservatori del Liceu, del Gran Teatre del Liceu i del TRAM. El matí va començar dins del vagó del Trambaix, amb un recital del tenor Ángel Baile acompanyat a la guitarra per Pol Yubero. Simultàniament, al vestíbul del Liceu, els cantants Guillem Batllori, Laura Coll, Almudena López, Desiré López, Alba Martínez, Laia Nomen i Al Dresden Ramos interpretaren àries d’òpera del repertori més conegut acompanyats al piano per Olga Kobekina. Els jardins del Palau Robert van ser testimonis d’un recital molt especial de l’arpa d’Emelyne Lobel i les veus de la soprano Elsa Meneses i la mezzo Helene Ressureiçao. El matí va acabar a la Plaça del Mar, davant la Platja de Sant Sebastià, amb les veus de Laura Brasó, Anna Campmany i Mireia Martínez, acompanyades al piano per Alessio Coppola.

Aquesta iniciativa estava emmarcada dins la campanya de recollida de fons que Amics del Liceu ha iniciat d’acord amb el Liceu i que enguany està centrada en donar suport al projecte Liceu a la Fresca del proper 8 de juliol.

Juny 2016

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies