skip to Main Content

Simon Boccanegra, amb Plàcido Domingo, a la 2 de TVE

Diumenge 3 de juliol a les 00.10h

La matinada del diumenge al dilluns, a les 00.10h, el programa El Palco de La 2 de Televisió Espanyola emetrà l’òpera Simon Boccanegra, protagontizada per Plácido Domingo, que es va enregistrar al Liceu el passat mes d’abril. L’emissió anirà acompanyada prèviament d’un breu reportatge al voltant de la figura de Plácido Domingo que va celebrar el 50è aniversari del seu debut al Teatre durant les funcions d’aquesta òpera de Verdi.

El programa mensual El Palco, presentat per la soprano Ainhoa Arteta, es va estrenar fa dues temporades a La 2 per oferir íntegrament espectacles escènics de primer nivell, principalment òperes, ballets i recitals lírics, acompanyats de reportatges explicatius que contextualitzen prèviament als espectadors cada obra.

Juliol 2016

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies