skip to Main Content

La torre dels somnis, nou espectacle familiar al Liceu

La Torre dels somnis és el proper nou espectacle familiar que presenta el Gran Teatre del Liceu el proper mes de juny. Es tracta d’un espectacle de gran format que combina l’òpera, el circ i la poesia. Una proposta amb música de Puccini i un dramatúrgia que reivindica valors com la utopia, el valor de la il·lusió, dels somnis, de l’esforç, de l’intent…. A la sala gran hi haurà  8 músics, 6 artistes de circ i 4 cantants.

Porta el segell del director d’escena Lluís Danés i la direcció musical de Sergi Cuenca, que també és qui ha escrit la revisió musical a partir de l’obra de Puccini. La trama ens explica com els habitants de la Torre dels Somnis hauran de defensar i protegir els seus somnis i utopies per salvar el seu statu quo. En un món compromès pels interessos més foscos, “els impossibles”, que habiten la torre, desafiaran el seu propi destí. La part del circ comptarà amb números tradicionals d’aquest art escènic: equilibris, corda, suspensions, trapezi i dansa.

Més informació i venda d’entrades aquí
Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies