skip to Main Content

L’any Victoria de los Ángeles

Enguany es commemora el centenari del naixement de Victoria de los Ángeles, i el Festival Life Victoria, que organitza la seva Fundació i que començarà aquest proper mes d’octubre, se centrarà en la figura de la soprano barcelonina d’una manera especial. Cada recital inclòs en el programa estarà dedicat a una de les facetes de la carrera de la soprano amb la voluntat de seguir coneixent-la. D’una banda, tots aquells compositors que cantà al llarg de la seva carrera professional: Schubert, Debussy o Falla, a més d’òperes com ManonCarmen i Faust; i de l’altra, tot allò que no cantà però que forma part de la seva personalitat, Tristan und IsoldeDer Rosenkavalier o la poesia de Rainier Maria Rilke. Tot això interpretat per una sèrie d’artistes que volen unir-se en aquesta efemèride: Simon Keenlyside, Elsa Dreisig, Miah Persson o Natalie Dessay, entre molts d’altres.


A més del Festival Life Victoria, la Fundació també ha organitzat dues exposicions en commemoració d’aquest centenari: la primera, la mostra Aquella eterna admiració. Centenari Victoria de los Ángeles i Alicia de Larrocha, al Palau Robert, comissariada per Pep Gorgori i amb escenografia del director d’escena Rafael R. Villalobos, que narra la relació entre aquestes dues figures musicals tan estimades: i de l’altra, una mostra de vestits de la soprano barcelonina que es podrà veure properament al Palau Güell.

Des d’Amics del Liceu ens unim a la commemoració de l’Any Victoria participant molt activament en les diversos activitats proposades per la Fundació Victoria de los Ángeles. A més, els socis d’Amics del Liceu poden gaudir d’un 15% de descompte en la compra d’entrades per al Festival Life Victoria.

Per reservar la teva entrada amb descompte per a qualsevol dels concerts, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies