skip to Main Content

Lamentem la mort de Manolo Bertrand

Aquest dissabte 5 d’agost ens ha deixat l’empresari Manolo Bertrand. Gran amant de l’òpera i la música en general, havia estat vocal de la Junta d’Amics del Liceu des de l’any 2002 fins al 2014. Era, actualment, membre d’honor del Patronat de la Fundació del Gran Teatre del Liceu. El Liceu que tenim avui no hauria estat possible sense la seva intervenció i gestió al capdavant de la Societat del Gran Teatre del Liceu, llavors propietària del Teatre, a la Junta de la qual havia entrat com a vocal a finals dels anys 70. Des d’allà i ja com a president -càrrec que va ocupar durant més de tres dècades-, va impulsar la creació del Consorci del Gran Teatre del Liceu, l’any 1981. Va incorporar les administracions públiques en els òrgans de gestió del Teatre i, per tant, en va assegurar la viabilitat gràcies a les respectives subvencions. Amb l’incendi del Liceu, el 1994, va cedir la titularitat del Teatre a les administracions, condició imprescindible per tal de garantir-ne la seva reconstrucció. Des d’Amics del Liceu lamentem profundament la seva mort i ens unim a les mostres de condol.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies