skip to Main Content

Madrid, del 21 al 23 de setembre

Comencem els viatges de tardor proposant un cap de setmana a Madrid per veure un dels grans títols verdians, Don Carlo, protagonitzat per les veus del reconegut tenor Francesco Meli com a Don Carlos, del baríton Simone Piazzola com a Rodrigo -a qui els nostres socis van poder escoltar a Ernani al Teatre Principal de Maó-, i l’Elisabetta de Maria Agresta -soprano que va captivar el públic liceista interpretant el rol de Suor Angelica l’any 2014-, sota la batuta de Nicola Luisotti, director convidat principal del Teatro Real. Completarem el programa musical amb el concert Domingos de cámara a càrrec dels solistes de l’Orquestra Titular del Teatro Real, amb un programa de repertori poc conegut dins el context de Verdi i Don Carlo.
La part cultural serà la visita Madrid amb una altra mirada, un interessant recorregut de la mà de l’escriptora Espido Freire amb qui, de forma especial i en exclusiva per al nostres socis, redescobrirem racons de Madrid i coneixerem els seus secrets, i els mites i llegendes que acompanyen molts edificis, fonts i monuments.

Dissabte 21 de setembre
09.00h – Sortida de l’AVE amb destinació Madrid
11.45h – Arribada a l’estació d’Atocha i trasllat a l’hotel
Migdia i tarda lliures
20.00h – Don Carlo al Teatro Real

Diumenge 22 de setembre
12.00h – Concert Domingos de Cámara al Teatro Real
Resta del dia lliure

Dilluns 23 de setembre
10.00h – Check-out a l’hotel (deixarem equipatge a consigna)
10.30h – Visita Madrid amb una altra mirada, amb  l’escriptora Espido Freire
14.00h – Dinar en grup amb Espido Freire
16.30h – Trasllat en bus a l’hotel per recollir equipatge i a continuació trasllat a l’estació d’Atocha
18.00h – Sortida de l’AVE amb destinació Barcelona
20.45h – Arribada a Barcelona

HOTEL

Hotel Eurostars Madrid Gran Via 4*
c/Leganitos, 13
28013 Madrid
Tel: 91 334 21 96
web hotel

Preu del viatge
En habitació doble:  920€
En habitació individual:  1.050€
(inclou: bitllet d’ave amb tarifa targeta daurada, trasllats Atocha-hotel-Atocha, allotjament i esmorzar, entrades a l’òpera en primera categoria, entrades al concert o activitat cultural alternativa, visita comentada i dinar amb Espido Freire, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Condicions per aquest viatge:
  · El cost està calculat per un mínim de 15 persones (places limitades). Per un nombre inferior de participants el preu pot variar.
  · Per considerar en ferm la reserva cal efectuar una paga i senyal (consulteu amb l’Associació les modalitats de pagament)
  · Les anul·lacions s’hauran de fer per escrit. En cas que l’assegurança no cobreixi la totalitat de l’anul·lació, les despeses aniran a càrrec del soci.
  · Viatge organitzat amb col·laboració amb l’agència Alternative Ways
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies