skip to Main Content

París, del 29 de novembre al 2 de desembre

L’Opéra de Paris presenta una nova producció de l’única òpera d’Aleksandr Borodin, El príncep Ígor, en una proposta signada per Barrie Kosky -director que va triomfar al Liceu fa tres temporades amb l’aclamada producció de La flauta màgica– i sota la batuta de Philippe Jordan, director titular de l’Opéra de Paris. El repartiment serà encapçalat per veus russes de primer nivell com Evgeny Nikitin i Elena Stikhina. El nostre programa musical també inclourà Lear, d’Aribert Reimann, òpera basada en El rei Lear de Shakespeare, encarregada personalment al compositor pel baríton Dietrich Fischer-Dieskau l’any 1975. En una producció signada pel reconegut director català Calixto Bieito, la direcció musical anirà a càrrec de l’actual director de l’Opernhaus de Zuric, Fabio Luisi, amb un repartiment encapçalat pel gran Bo Skovhus -molt conegut pel públic liceista.
Com a espectacle opcional, oferirem la possibilitat de veure, al Théâtre du Châtelet, el musical Un americà a París, de George Gershwin.

La nostra proposta cultural inclourà una visita guiada a la col·lecció permanent del Centre Georges Pompidou un impresionant edifici de l’arquitecte Renzo Piano, que conté una amplia col·lecció de més de 100.000 obres del s.XX, entre les quals destaquen artistes com: Matisse, Braque, Picasso, Kandinsky, Duchamp, Klein etc.

Divendres 29 de novembre

11.05h – Sortida del vol amb destinació París (Orly)
12.55h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de París i trasllat en autocar a l’hotel.
Tarda lliure
20.00h – Un americà a París al Théâtre du Châtelet (funció opcional)

Dissabte 30 de novembre

11.15h – Visita guiada al Centre Georges Pompidou (durada aprox. 60min)
Resta del dia lliure
19.30h – Lear al Palais Garnier

Diumenge 1 de desembre

Matí lliure
14.30h – El príncep Ígor a l’Opéra Bastille
Vespre lliure

Dilluns 2 de desembre

16.45h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
18.25h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Barcelona

Hotel

Hotel Meliá Vendôme 4*
8 Rue Cambon
75001 Paris
Tel: +33 1 4 47 75 400
web hotel

Preu del viatge
En habitació doble: 1.550€
En habitació individual: 1.850€
(inclou: vols d’anada i tornada, allotjament i esmorzar, trasllats, entrades a les òperes en primera categoria, visita guiada al centre Georges Pompidou, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Condicions per aquest viatge:
  · El cost està calculat per un mínim de 15 persones (places limitades). Per un nombre inferior de participants el preu pot variar.
  · Per considerar en ferm la reserva cal efectuar una paga i senyal (consulteu amb l’Associació les modalitats de pagament)
  · Les anul·lacions s’hauran de fer per escrit. En cas que l’assegurança no cobreixi la totalitat de l’anul·lació, les despeses aniran a càrrec del soci.
  · Viatge organitzat amb col·laboració amb l’agència Eurovacances
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies