skip to Main Content

MILÀ, del 12 al 14 de desembre

Aquest mes de desembre tornem a La Scala de Milà per assistir a la funció d’un Verdi habitualment poc representat als teatres d’arreu del món: Giovanna d’Arco, que inaugura la temporada i estarà protagonitzat per tres veus excel·lents, Anna NetrebkoFrancesco Meli i Carlos Álvarez, sota la batuta del mestre Riccardo Chailly, nou director musical de La Scala, en una nova producció signada pel tàndem format per Moshe Leiser i Patrice Caurier, de qui hem pogut veure la producció de Maria Stuarda al Liceu la darrera temporada.

Completarem el viatge amb la visita guiada a una de les obres d’art més excepcionals i emblemàtiques de tots els temps, el Sant Sopar –Il Cenacolo– de Leonardo da Vinci, pintat a finals del segle XV sobre el mur del refectori de Santa Maria delle Grazie, fruit d’un encàrrec del duc de la ciutat Ludovico Sforza. Els socis interessats en la visita cal que ho especifiquin en el moment de fer la reserva.

Programa del viatge

Diumenge 13 de desembre a les 15h – Teatro alla Scala
Giovanna d’Arco, de G. Verdi
Direcció musical: Riccardo Chailly
Direcció escènica: Moshe Leiser i Patrice Caurier
Intèrprets: Anna Netrebko, Francesco Meli, Carlos Álvarez, Dmitry Beloselskiy

Preu del viatge

En habitació doble: 990€
En habitació individual: 1.280€
(inclou: avió, allotjament i esmorzar, trasllat aeroport-hotel-aeroport, entrada l’òpera, dossier de viatge, acompanyant i assegurança)

Hotel
Starhotel Rosa Grand****

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies