skip to Main Content

Modern i contemporani: la música dels ismes

Establir un diàleg entre les arts plàstiques i la música i, el que és més important, trobar les claus d’aquest diàleg. Va ser la proposta que els Amics del Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC) van fer a Carlos Calderón –doctor en Humanitats, músic i historiador. El projecte es va concretar en un cicle de tres conferències a les sales del museu. Segons el professor Calderón, ben conegut com a conferenciant pels Amics del Liceu, “totes les obres d’art ‘sonen’ sigui per la seva forma, pel seu contingut o pel que testimonien del passat en contrapunt amb el nostre present”. El present més proper serà revisat a la darrera sessió del cicle titulada Modern i contemporani : la musica dels ismes.  En aquesta ocasió, el passeig ens portarà al segle XX ressaltant els aspectes musicals de la col·lecció i les correspondències estètiques amb la música sota la mirada personal i creativa de Carlos Calderón. Modern i contemporani : la musica dels ismes tindrà lloc el 17 de juny, dimecres, a les 19:00 hores, al MNAC, Palau Nacional. Parc de Monjuïc, s/n. Preu 15 euros.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies