skip to Main Content

Cicle d’homenatge a Victòria dels Àngels

Maria José Montiel, mezzosoprano; David Alegret, tenor, i el pianista Rubén Fernández Aguirre són el trio d’artistes que protagonitzen el recital que tanca el cicle #10devictoria. Maria José Montiel oferirà una selecció de cançons del repertori de Victòria dels Àngels, de diversos autors i èpoques, així com peces Falla, Montsalvatge i Toldrà. Aquest compositor serà el gruix del programa de David Alegret, que també interpretarà obra de Jordi Sabatés. L’esdeveniment forma part de les activitats que, al llarg del 2015, volen homenatjar Victòria dels Àngels amb motiu del 10è aniversari de la seva mort. Homenatge que no només té una expressió musical sinó que inclou exposicions, debats i conferències. El recital de Montiel-Alegret-Fdez. Aguirre està promogut per l’Escola Municipal de Música Victòria dels Àngels de Sant Cugat, el Conservatori d’aquesta ciutat i la Fundació Victoria de los Ángeles. Se celebrarà al Claustre del Monestir de Sant Cugat el dia 21 de juny, diumenge, a les 21 hores. Les entrades es poden adquirir anticipadament a la Casa de Cultura (casadecultura@santcugat.cat) i al Teatre Auditori (www.tasantcugat.cat)

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies