skip to Main Content

Nou cicle de música contemporània al foyer del Liceu

El Gran Teatre del Liceu recupera l’espai del Foyer com a sala alternativa per oferir un cicle de concerts, Off Liceu – Diàlegs musicals,  que neix amb la voluntat de donar veu a la creació musical contemporània del nostre país amb un ampli ventall estilístic i, alhora, facilitar l’acostament entre els autors, els intèrprets i el públic. Aquest nou cicle de tres concerts es presenta com una activitat alternativa i complementària a la programació de la temporada del Liceu i reactiva el Foyer com l’espai escènic que va acollir anteriors cicles com Sessions En ocasió de, Sessions golfes, sessions d’òpera de cambra i programació infantil.
Compositors ben diversos com Albert Guinovart, Ramon Humet, Joan Bagés, Clara Peya, Lucas Peire, Marc Parrot, Irina Prieto, Jordi Domènech o Joan Magrané presentaran les seves creacions de la mà de prestigiosos conjunts vocals i instrumentals com la mezzosoprano Marisa Martins, el duet Ums’nJip, la soprano Marta Mathéu, el baríton Néstor Pindado, el clarinetista José María Martínez o el Quartet Teixidor, entre molts d’altres.
Els tres concerts se celebraran els mesos de febrer, març i abril i donaran al públic l’oportunitat de conèixer de primera mà obres de creació contemporània amb el valor afegit de comptar amb la presència dels compositors a la mateixa sala i poder desfer les idees preconcebudes en l’àmbit de la música contemporània i generar entre ells un debat enriquidor.
El preu de l’entrada és de 10€ per concert (aquest preu inclou una consumició: cervesa, aigua o cava).

Per consultar la programació: www.liceubarcelona.cat

Febrer de 2017

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies