skip to Main Content

Òpera i dansa en la 31a edició del Festival de Peralada

El Festival de Peralada acaba de presentar la programació de la seva 31a edició que se celebrarà entre el 6 de juliol i el 17 d’agost d’enguany. És una edició que destaca per una clara aposta per la dansa, amb la presència de la companyia de Maurice Béjart, en el desè aniversari de la seva mort, i la del ballarí Carlos Acosta que presentarà la seva nova companyia, Acosta Danza, en una sessió amb música cubana que clourà el Festival. En l’àmbit operístic, a més de la producció de Madama Butterfly que ja havíem avançat, protagonitzada per Ermonela Jaho, Bryan Hymel, Carlos Álvarez i Gemma Coma-Alabert, el Festival proposa l’estrena mundial de la nova òpera d’Albert Garcia-Demestres, La straodinaria vita di Sugar Blood, una peça que vol donar veu als malalts de diabetis i a les seves dificultats en la vida diària, i una versió semiescenificada inspirada en la història de Dido que recollirà fragments de Dido and Aeneas de Purcell i de Didon de Henry Desmarest, a càrrec de la 22a Acadèmia Europea Barroca d’Ambronay. El progama líric el completen grans estrelles com Pretty Yende, Gregory Kunde, Julia Lezhneva o Ainhoa Arteta.

Abril de 2017

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies