skip to Main Content

Òpera Express a Sarrià

Els Amics de l’Òpera de Sarrià desprenen energia, entusiasme i talent a cada iniciativa que presenten. Una d’aquestes propostes és l’anomenada Òpera Express, una temptativa que acosta les grans òperes a tots els públics. Es tracta d’interpretar només els fragments més representatius de l’obra i, per poder seguir el fil conductor, s’introdueix la figura del narrador. D’aquesta manera, el públic es conforma una idea prou aproximada dels esdeveniments que acompanyen la música. Aquestes “òperes express” es representen al Teatre de Sarrià, un espai ideal per aquest tipus d’esdeveniments que apleguen més d’un centenar de persones. El 30 de desembre va ser el torn d’Anna Bolena, de Donizetti, però encara escoltarem dos títols més. Tindran lloc dimecres 10 de febrer a les 20h, amb La Sonnambula de Bellini, i la darrera proposta, La Fille du régiment, també de Donizetti, es podrà escoltar divendres 22 d’abril. Uns concerts molt recomanables per a tots els públics que es basen en l’economia de mitjans i l’entrega de tots els músics. Són grans ocasions per descobrir noves veus que, tot i els pocs recursos de què disposa l’Associació, acostumen a ser de gran qualitat. I és que no només els experts comenten que Barcelona és una fàbrica potentíssima de cantants, sinó que els propis cantants es meravellen de la qualitat dels seus companys.

Febrer 2016

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies