skip to Main Content

Premis Concurs Viñas 2016

La soprano lleugera de Darmós Sara Blanch ha obtingut el 4t premi “Maria Esperança Salvans Piera”, ofert per la senyora Cristina Bertran Salvans, entre d’altres distincions, com el Premi especial Teatro Nacional de Zarzuela o el Premi Plácido Domingo en el 53è Concurs Internacional de Cant Tenor Viñas. Marc Sala, tenor barceloní, ha quedat entre els finalistes. Però la guanyadora del concurs ha estat J’nai Bridges (EUA), una mezzosoprano de 28 anys (Primer Gran Premi Francesc Viñas, ofert per la Fundació Puig i la Fundació Gran Teatre del Liceu), i el segon premi (que distingeix la Fundació Gran Teatre del Liceu, l’Associació de Liceistes 4t i 5è Pis, el Bufet Bergós-Advocats i el Reial Cercle Artístic de Barcelona) ha estat atorgat a dues cantants, la soprano italiana Selene Zanetti, de també 28 anys, i la mezzosoprano russa, de 27, Yulia Menninaeva. El tercer premi ha quedat desert.

Febrer 2016

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies