skip to Main Content

Oviedo, del 13 al 15 de setembre

El proper mes de setembre, els Amics del Liceu us proposem una escapada de cap de setmana a Oviedo per poder gaudir, al Teatro Campoamor, d’una nova producció de l’òpera que dona inici a la Trilogia Tudor de Donizetti, Anna Bolena. La soprano Sabina Puértolas i la mezzo Maite Beaumont en seran les protagonistes, interpretant la reina i Giovanna Seymour, respectivament, i estaran acompanyades per John Osborn com a Percy, Javier Castañeda com a Enric VIII i Carlos Daza en el rol de Lord Rochefort. La nova proposta escènica és a càrrec d’Emilio López, que acaba de dirigir La traviata que s’ha presentat amb gran èxit al Camp de Mart de Tarragona aquest passat mes de juny. Iván López-Reyonoso serà al capdavant de l’Orquesta Oviedo Filarmonía.

A més, completarem el nostre viatge amb dues visites culturals que aniran a càrrec d’una guia local especialitzada en art que ens acostarà a la història, la cultura i les tradicions d’Astúries. Per una banda, visitarem la ciutat de Gijón que destaca per les seves vistes panoràmiques a la costa, on trobem la coneguda platja de San Lorenzo, en forma de petxina i que va des de la desembocadura del riu Piles fins a l’església de Sant Pere. També passejarem per barri antic de Cimavilla, on destaquen els seus carrers empedrats i les seves edificacions històriques. A més, Gijón té una gran oferta cultural, amb museus com el Centre Cultural Internacional Oscar Niemeyer, una porta oberta a totes les arts i manifestacions culturals. Després de la visita, farem un dinar de grup en un restaurant local típic de la zona.

D’altra banda, visitarem el centre històric de la ciutat d’Oviedo, passejarem per la plaça del Frontán, plena de terrassetes i sidreries amb encant i tradició, i ens aturarem a la plaça de la Catedral, presidida per l’escultura dedicada a La Regenta, la novel·la escrita per Clarín ambientada en aquesta ciutat amb el sobrenom de Vetusta. Visitarem la Catedral de la ciutat, un imponent exemple d’arquitectura gòtica que custodia al seu interior l’anomenada Cámara Santa, declarada Patrimoni de la Humanitat per la Unesco i una icona de l’art preromànic on es custodien les relíquies mil·lenàries del regne dels Àsturs: la creu de la Victòria i la creu dels Àngels.

Divendres 13 de setembre
07.30h – Sortida del vol amb destinació Astúries
09.05 – Arribada a l’aeroport d’Astúries i trasllat amb autocar
10.00h –  Visita comentada pel centre de Gijón
Dinar de grup en un restaurant de la zona
Trasllat en autocar fins a l’hotel d’Oviedo
Tarda i vespre lliures

Dissabte 14 de setembre
10.00h – Visita guiada pel centre d’Oviedo (inclou la visita a l’interior de la Catedral)
Dinar lliure
19.00h – Anna Bolena al Teatro Campoamor d’Oviedo

Diumenge 15 de setembre
13.45h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
15.10h – Arribada a l’aeroport del Prat.

Hotel
Hotel Soho Boutique Oviedo 3*
C. Mendizábal, 1, 33003 Oviedo, Asturias
985 20 93 96
Pàgina web

Preu
En habitació doble:  900€/persona
En habitació individual:  1.030€

El preu inclou:
– allotjament i esmorzar i taxes turístiques
– tots els trasllats en autocar especificats al programa
– entrades de primera categoria per a l’òpera
– visita comentada pel centre de Gijón
– dinar de grup a Gijón
– visita comentada pel centre d’Oviedo (inclou la Catedral)
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

 

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies