skip to Main Content

Promo especial “Divina Cleopatra” amb la soprano Maria Bayo

Dimecres 3 de març a les 20h 
Divendres 5 de març a les 20h
Diumenge 7 de març a les 18h 
Teatre Poliorama (Com arribar-hi?)
30% de descompte per als Amics del Liceu

María Bayo torna als escenaris per a parlar-nos de Cleopatra, acompanyada per violí, guitarra i acordió, i sota la direcció escènica de Marc Rosich i direcció musical de Dani Espasa.

Amb el record de la que va ser la seva primera interpretació del rol en l’òpera de Händel, María Bayo comparteix amb el públic la seva fascinació per una dona forta, poderosa i que va estimar amb llibertat, però de la qual només tenim constància a partir de la visió esbiaixada de testimoniatges masculins. I és aquí on María Bayo també té alguna cosa a dir: Com degué ser Cleopatra en realitat? Com i per què la ficció ens l’ha acabat pintant així, ara ambiciosa femme fatale, ara dona voluble i libidinosa? Al cap i a la fi, Cleopatra, amb la seva icònica mort pel verí de la serp, ha estat condemnada per la història de la mateixa manera que totes les heroïnes de l’òpera, sempre castigades per haver somiat a estimar i viure lliures.

Més informació sobre aquesta obra aquí 
Per tal d’adquirir les vostres entrades, cliqueu aquí
*Per aconseguir el codi promocional contacteu amb l’Associació

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies