skip to Main Content

Promo especial per al Festival de Peralada edició Pasqua!

Del 6 al 8 d’abril de 2023
Església del Carme del Castell de Peralada
*10% de dte per als Amics del Liceu en tots els espectacles

Recentment el Festival de Peralada ha anunciat l’ampliació dels seus espectacles amb l’edició de Pasqua, que tindrà lloc del 6 al 8 d’abril a l’església del Carme del Castell de Peralada, que serà l’escenari d’una programació que comptarà amb quatre concerts  durant el període festiu que ofereix la Setmana Santa.

El festival arrencarà el 6 d’abril amb Jakub Józef Orliński, acompanyat per l’orquestra Il Giardino d’Amore. Orliński debutarà al Festival de Peralada uns dies després d’actuar al Palau de Versalles amb un programa en què s’aniran intercalant àries de Händel i de Vivaldi. L’endemà, Divendres Sant, l’església del Carme acollirà dos espectacles: en el primer, la formació barroca Vespres d’Arnadí, amb Dani Espasa al capdavant de la direcció musical, farà arribar per primera vegada a aquest festival l’oratori La Giuditta, d’Alessandro Scarlatti. Per a l’ocasió, el Festival de Peralada ha reunit un elenc vocal format per la premiada soprano barcelonina Serena Sáenz, que farà el paper de Giuditta, i el contratenor Xavier Sabata, que serà Nutrice.El mateix divendres, Cantoría, el quartet vocal emergent nascut a l’ESMUC, debutarà al festival amb Ofici de tenebres de Divendres Sant, una cerimònia litúrgica que combina la polifonia sacra i el cant gregorià. Es tracta d’un espectacle amb vuit intèrprets en què la formació aprofundeix en les seves arrels més espirituals.

L’edició de Pasqua del Festival Castell de Peralada inclourà també converses, diàlegs i altres activitats. Una programació paral·lela que durant el mes de març se celebrarà en diferents espais i institucions de les ciutats de Barcelona i Girona, en la qual els Amics del Liceu hem col·laborat Properament informarem de tots els detalls d’aquestes activitats..

Finalment, recordeu que els Amics del Liceu tenim un 10% de descompte en aquest festival.

Consulta la programació del Festival de Pasqua de Peralada aquí

Per tal de gaudir d’aquest descompte, els socis/es interessats poden enviar la seva sol·licitud a l’Associació per correu electrònic a: natalia@amicsliceu.com. Recordeu que cal indicar l’espectacle i la categoria d’entrada desitjada en el moment de fer la reserva

 

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies