skip to Main Content

Ruta literària “El dia que Barcelona va morir” amb Enric Calpena

Dissabte 24 de novembre a les 11h
Punt de trobada: c/ Regomir 3
Activitat gratuïta amb reserva prèvia

Recorre el Gòtic amb el prestigiós divulgador històric Enric Calpena i descobreix l’episodi més devastador de la Barcelona del segle X, la ràtzia d’Almansur: el dia que la ciutat va estar a punt de desparèixer per sempre. Un dels episodis més fascinants de la nostra història.  Enric Calpena (1960) és periodista i professor de Comunicació a la Universitat Ramon Llull de Barcelona. Especialitzat en divulgació històrica, ha dirigit i fet el guió de nombrosos documentals històrics per a la televisió. El 2014 publicà Memòria de sang i el 2015 Barcelona, una biografia. Ara torna a les lletres amb la novel·la El dia que Barcelona va morir.

Contacteu amb l’Associació i reserveu plaça per aquesta activitat natalia@amicsliceu.com o 93 317 73 78

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies