skip to Main Content

Sí, continuarem on el Liceu ho va deixar!

El Liceu ha fet oficial avui el tancament de la resta de la temporada 2019-2020 amb la reprogramació d’alguns dels espectacles durant les properes quatre temporades. Així doncs, malauradament a la cancel·lació de la nova producció de Lohengrin i l’estrena d’Alcione, s’hi afegeix també CarmenIl barbiere di Siviglia, així com òperes en versió concert, dansa, concerts i recitals que estaven previstos des que es va iniciar l’estat d’alarma fins a finals de juliol.

El Teatre contactarà tant amb els abonats com amb el públic general que havia comprat entrades soltes per donar-los diverses opcions en relació a la suma de l’import dels espectacles cancel·lats (les tres opcions es poden combinar entre sí):

  • Donació de la totalitat o part de l’import de les entrades al Teatre (en aquest cas, la Fundació del Gran Teatre del Liceu emetrà el certificat de donació corresponent)

  • Deixar l’import a compte per a l’abonament de la temporada 2020-2021

  • Reintegrament de l’import
    *Podeu consultar tots els detalls dels diferents procediments al següent enllaç

Són moments difícils per la cultura en general i pel Liceu en particular. Ens unim al desig de la direcció del Teatre de fer que la propera temporada, la 2020-2021, sigui una prolongació d’aquesta que ha quedat pausada pel Covid-19. Apel·lem, també, a l’esperit de solidaritat sorgit després de l’incendi de 1994, en què l’Associació, els nostres socis i la ciutadania en general ens vam bolcar en ajudar el nostre estimat Teatre amb els nostres donatius. Animem els nostres socis, ja siguin abonats o no perquè tots i cadascun de nosaltres formem part de l’ànima del Liceu, a fer donació de part o tot l’import de les entrades dels espectacles cancel·lats, pensant que és un gest no només per al teatre sinó per a tots, perquè tots puguem seguir gaudint de l’òpera quan la situació torni a la normalitat.

Com dèiem fa uns dies, és hora de vèncer!
Entre tots, ens en sortirem!

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies