skip to Main Content

Un llibre sobre sarsuela

Temenos Edicions ha publicat recentment el llibre Nuestra zarzuela ¡qué tiempos aquellos! La zarzuela vista desde el intérprete, una visió de la sarsuela, des de la mirada i el contacte de dues persones que han dedicat la seva vida a aquest gènere. Es tracta de la soprano Angelita Navés, cantant preferida de persones tan exigents com Pablo Sorozabal i Marcos Redondo, i Josep Maria Damunt director i compositor que ha portat la sarsuela per tota Espanya.

El llibre conté la biografia dels dos artistes, una cronologia de més de quatre-centes pàgines en les quals es pot trobar informació sobre les sarsueles representades per tot el país durant els últims seixanta anys, complementada amb un CD que inclou obres del mestre Damunt i unes interpretacions inèdites de la gran soprano.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies