skip to Main Content

VENÈCIA del 19 al 23 d’abril

La programació operística de Venècia el proper mes d’abril ens convida a veure Madama Butterfly de Giacomo Puccini, amb direcció d’escena d’Àlex RigolaL’orlando furioso d’Antonio Vivaldi en una nova producció dirigida per Fabio Ceresa i Diego Fasolis i, de manera opcional, L’elisir d’amore de Gaetano Donizetti, dirigida per Riccardo Frizza (que vam poder veure conduint Rigoletto al Gran Teatre del Liceu).

Complementarem el viatge amb una excursió pel canal del riu Brenta, que uneix Venècia amb Pàdua i que està envoltat de nombroses viles, moltes d’elles construïdes durant el Renaixement i el Barroc. Visitarem dues d’aquestes viles, projectades per l’arquitecte Andrea Palladio: Villa Foscari (coneguda també com La Malcontenta) i Villa Pisani, que compta amb frescos de Tiepolo

També completarem el viatge amb una visita guiada a la Peggy Guggenheim Collection, el museu que alberga la col·lecció particular de la gran galerista i col·leccionista d’art, Peggy Guggenheim, on podrem veure obres de: Picasso, Braque, Léger, Kandinsky, Giacometti, Magritte, Pollock etc. El museu està situat al Palazzo Venier, propietat també de P.Guggenheim fins a la seva mort l’any 1979, quan el Palau i la col·lecció s’obren al públic.

Programa de viatge

Divendres 20 d’abril 
Excursió pel canal del riu Brenta amb visita a Villa Foscari (la Malcontenta) i Villa Pisani. Dinar, trasllats i visites amb guia a les dues viles incloses.
19h – L’elisir d’amore – Teatro la Fenice (opcional)
Direcció musical: Riccardo Frizza 
Direcció escènica: Bepi Morassi
Intèrprets: Irina Dubrovskaya, Carlo Lepore, M.Filippo Romano

Dissabte 21 d’abril a les 15.30h – Teatro Malibran
L’orlando furioso, d’Antonio Vivaldi
Direcció musical: Diego Fasolis
Direcció escènica: Fabio Ceresa
Intèrprets: Sonia Prina, Francesca Aspromonte, Lucia Cirillo, Carlo Vistoli

Diumenge 22 d’abril a les 15.30h – Teatro la Fenice
Madamma Butterfly, de Giacomo Puccini
Direcció musical: Manlio Benzi
Direcció escènica: Àlex Rigola
Intèrprets: Vittoria Yeo, Azer Zada, Manuela Custer, Alessandro Luongo

Preu del viatge
En habitació doble: 2.300€
En habitació individual: 2.800€
(El preu inclou: allotjament i esmorzar, entrades a l’òpera en primera categoria, desplaçaments en vaixell d’anada i tornada entre l’aeroport i l’hotel, desplaçaments en vaixell d’anada i tornada entre l’òpera i l’hotel, excursió per la riba del Brenta i visita a les dues viles, visita guiada a la col·lecció Peggy Guggenheim, dossier de viatge, acompanyant d’Amics del Liceu, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge.)

*Suplement per L’elisir d’amore 220€

Hotel
MGallery Venezia Papadopoli ****

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies