skip to Main Content

BADEN-BADEN del 23 al 27 de març

El prestigiós Festival de Pasqua de Baden-Baden presenta enguany una nova producció de Parsifal, de Wagner, signada pel cèlebre director alemany Dieter Dorn i sota la batuta del mestre Sir Simon Rattle, amb un repartiment encapçalat pel tenor Stephen Gould i el baix Franz-Josef Selig. Completarem la programació del viatge amb dos concerts: el primer protagonitzat per la mezzosoprano Elina Garanca —la qual ens va sorprendre amb la seva interpretació a Anna Bolena durant la temporada 2010-2011— dirigida novament per Sir Simon Rattle amb un programa que comptarà amb peces de Richard Strauss, Alban Berg, Maurice Ravel i Igor Stravinsky; i el segon, protagonitzat pel baríton Gerald Finley —qui també interpretarà el paper d’Amfortas a Parsifal— i dirigit pel mestre Daniel Harding, que interpretaran obres de Franz Schubert i Richard Strauss. Ambdós concerts comptaran amb la presència de la prestigiosa orquestra Berliner Philharmoniker.

Programa del viatge

Dissabte 24 de març a les 16.00 h – Festpielhaus
Parsifal, de Richard Wagner
Direcció musical: Sir Simon Rattle
Direcció escènica: Dieter Dorn
Intèrprets: Stephen Gould, Ruxandra Donose, Franz-Josef Selig, Gerald Finley

Diumenge 25 de març a les 18.00h – Festpielhaus
Concert protagonitzat per la mezzosoprano Elina Garanca i la Berliner Philharmoniker, dirigida per Sir Simon Rattle i amb la interpretació de peces de: Richard Strauss, Alban Berg, Maurice Ravel i Igor Stravinsky

Dilluns 26 de març a les 18.00 h– Festpielhaus
Concert protagonitzat pel baríton Gerald Finley  i la Berliner Philharmoniker, dirigit pel mestre Daniel Harding i amb la interpretació de peces de Franz Schubert i Richard Strauss.

Preu del viatge
En habitació doble: 2.200€
En habitació individual: 2.550€
(El preu inclou: entrades a l’òpera i als concerts en primera categoria, bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Roomers Baden-Baden****

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies