skip to Main Content

Vine a veure l’exposició de Gaudí al MNAC!

Dijous 9 de desembre a les a les 10.30h i a les 16.30h (2 grups)
Museu Nacional d’art de Catalunya (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 6€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Durant el mes de novembre, el Museu Nacional d’art de Catalunya presenta una exposició sobre la figura de l’arquitecte Antoni Gaudí, Aquesta exposició que es presenta vint anys després de la celebració de l’Any Gaudí, s’allunya dels tòpics i recorre en la seva totalitat la trajectòria de l’arquitecte.

A través d’una museografia basada en la teatralitat i l’acumulació d’objectes, com si es tractés del taller de Gaudí, es presenten més de 650 elements —obres d’art, objectes arquitectònics, de disseny i mobiliari, documentació, plànols i fotografies— procedents d’un centenar de col·leccions nacionals i internacionals, inclosa la del Museu, que compta amb un important conjunt d’obres de l’arquitecte.

L’exposició, que es podrà veure al Musée d’Orsay de París del 14 de març al 17 de juliol de 2022, demostra que Antoni Gaudí no treballava aïllat del món i el situa en el context internacional de l’època amb obres de Geoffroy-Dechaume, Thomas Jeckyll, William Morris, Auguste Rodin i Eugène Viollet-le-Duc..

A més, en aquesta exposició s’exposen per primera vegada peces oblidades durant anys, com l’espectacular moble de rebedor del pis principal de la Casa Milà, que va ser desmuntat en els anys 1960, moment on les peces es van dispersar. També podrem veure el bust de la Font d’Hèrcules dels jardins del Palau de Pedralbes (els guixos de la qual van servir com a model per a les escultures de la Sagrada Família), o les fotografies del Park Güell que van formar part de l’exposició de París l’any 1910 i que no s’han tornat a exposar i molts altres elements cabdals per entendre la figura de l’arquitecte.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies