skip to Main Content

Visita a l’exposició “Càpsules de confinament”

ACTIVITAT CANCEL·LADA A CAUSA DE LA COVID-19
Museu Can Framis, Fundació Vila Casas (com arribar-hi?)
Preu Amics: 6€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Grup limitat de 10 persones, mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

L’exposició Càpsules de confinament: art i pandèmia a Catalunya és la conseqüència del projecte que la Fundació Vila Casas va impulsar quan va decretar-se l’estat d’alarma i el confinament.

Es tracta d’un projecte col·lectiu que va sorgir amb la finalitat de veure com els artistes vivien l’experiència del confinament i com tot plegat afectava els seus processos creatius. La intenció era anar recollint testimonis visuals durant els dies que durés el confinament: un període que va acabar allargant-se dos mesos i mig. Això explica el centenar de ‘càpsules’ aplegades en aquesta exposició, així com el seu caràcter transgeneracional, eclèctic i pluridisciplinar.

Un cop reoberts els museus, la Fundació Vila Casas va decidir fer una exposició que reunís una obra de cadascun dels 100 artistes participants a la proposta inicial amb l’objectiu que l’exposició ‘encapsulés’ l’experiència del confinament des d’una gran multiplicitat de veus, registres i perspectives.

Càpsules de confinament: art i pandèmia a Catalunya és doncs un una radiografia del panorama de l’art que s’està fent al nostre país. Durant la nostra visita comentada, podrem veure com han viscut el confinament a través de les seves obres artistes com: Carlos Pazos, Marcos Palazzi, Lourdes Fisa, Agustí Puig, Gino Rubert, Frederic Amat, Santi Moix, Gloria Muñoz, Perico Pastor, Antoni Llena, Julio Vaquero, Jo Milne, Jordi Mitjà, Eulàlia Valldosera o Yago Hortal entre d’altres.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies