skip to Main Content

Vine a visitar la Colònia Güell amb els Amics!

Dimarts 15 de juny de 9.30h a 13.30h
Colònia Güell (sortida en autocar)
Preu Amics:  28€

*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita i autocar

El proper mes de juny us proposem una visita de mig dia, que consisteix en una sortida en autocar per realitzar una visita comentada a la Colònia Güell de Gaudí. La sortida inclourà l’autocar d’anada i tornada i la visita comentada al monument.

La Colònia Güell s’inicia l’any 1890 com a iniciativa de l’empresari Eusebi Güell, a la seva finca privada situada a Santa Coloma de Cervelló. L’ interès per allunyar-se dels conflictes socials existents a la ciutat va fer que la nova indústria es plantegés en el marc d’una Colònia industrial; amb les cases dels obrers al costat de la fàbrica, integrades en la mateixa propietat, constituint un nucli urbà amb personalitat pròpia i amb la seva vida social i econòmica tutelada per l’empresa. Va dotar a la Colònia Güell d’equipaments culturals i religiosos i va incorporar el corrent modernista a les noves construccions, encarregant projectes a diversos arquitectes, i singularment a Antoni Gaudí la construcció de l’església.

Al 1990 el conjunt de la Colònia Güell va ser declarat Bé d’Interès Cultural–Conjunt Històric i es va establir la protecció dels edificis més rellevants, així com de les característiques generals d’edificació.

Dimarts 15 de juny
9.20h – Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: davant de La Pedrera (com arribar-hi?)
9.30h – Sortida de l’autocar des de Barcelona (La Pedrera)
10.30h – Visita comentada a la Colònia Güell
13.30h –  Hora de tornada prevista a Barcelona (La Pedrera)

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies