skip to Main Content

Taula rodona a l’entorn de l’any Palau Ferré

Dilluns 13 de desembre a les 19h
Reial Cercle Artístic (com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta. Cal reserva prèvia
*MESURES COVID: mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota l’activitat

Aquest 2021 se celebra el centenari del  naixement de l’artista Maties Palau Ferré (Montblanc, 1921-2000) amb la  commemoració oficial de la Generalitat de Catalunya, Amb motiu d’aquesta celebració, han tingut lloc 20 exposicions temàtiques, 100 actuacions territorials i diversos llibres recordaran l’art i els valors de Palau Ferré en un centenari en el qual també s’està catalogant la seva obra.

El el marc d’aquest aniversari, els Amics del Liceu us proposem assistir a la taula rodona que hem organitzat en col·laboració amb la Fundació Palau Ferré i el Reial Cercle Artístic, que consistirà en una conversa entre Bernat Puigdollers (historiador de l’art) i Rosa de les Neus Marco-Palau (besneboda de l’artista) moderada per Helena Batlle (comunicadora cultural).

Format a l’Escola Superior de Belles Arts Sant Jordi de Barcelona, Palau Ferré va ser un artista molt influït pel cubisme picassià, per la Barcelona dels Salons d’Octubre i pels anys viscuts a París, a la dècada dels cinquanta i la dels seixanta. També va exposar als Estats Units. Vinculat als valors de la pau, la llibertat i la solidaritat va col·laborar amb diverses ONG i va donar suport a projectes socials i culturals: d’Amnistia Internacional a la Federació Catalana de Voluntariat Social. Conegut com “el pintor que cremava els seus quadres”, és un dels artistes més singulars de l’art català del segle XX.

Per inscriure’s en aquestes activitats, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies