skip to Main Content

Amics del Liceu aposta per les veus del futur a través del Concurs Viñas

Aquesta setmana, tal com explica Marc Balcells, vicepresident d’Amics del Liceu, a l’editorial, han començat les audicions preliminars de la 61a edició del Concurs Tenor Viñas que conclourà el divendres 19 de gener amb la Prova Final i el diumenge 21 amb el concert dels guanyadors al Gran Teatre del Liceu. La vinculació d’Amics del Liceu amb el Concurs ha estat, des de sempre, molt estreta i, enguany, volem reforçar-la encara més concedint el Premi Extraordinari per a estudiar tècnica vocal amb la soprano Luciana Serra a un jove cantant espanyol que resideixi a Catalunya.

El nostre vicepresident, Marc Balcells, ha entrevistat per aquest butlletí Arik Bellido, membre d direcció del Concurs Tenor Viñas, sobre la trajectòria del Concurs que l’any passat va commemorar la seva 60a edició.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies