skip to Main Content

Medalla d’Or per a la Fundació Victoria de los Ángeles

Aquest any 2023 ha estat molt especial per als seguidors de la soprano Victoria de los Ángeles ja que el passat 1 de novembre es va donar el tret de sortida als actes de commemoració del centenari del seu naixement. Ara, des d’Amics del Liceu, volem donar la nostra més sincera enhorabona a la Fundació Victoria de los Ángeles que aquesta setmana ha estat distingida amb la Medalla d’Or al Mèrit en les Belles Arts del Ministerio de Cultura. Aquesta distinció ha estat concedida per organitzar “amb gran èxit de públic, així com gran repercussió nacional i internacional, la commemoració del centenari del naixement de la soprano, que ha comptat amb la col·laboració i participació de diverses entitats culturals publiques i privades, programadors, festivals, cantants… per tal que el 2023 pugui servir de plataforma per ajudar a difondre el llegat i la memòria de l’artista”.

Amics del Liceu estem estretament vinculats en aquest aniversari i hem pogut participar en diversos dels actes, com les visites a les dues exposicions que s’han fet al Palau Robert, comissariada per Pep Gorgori, i al Palau Güell, a càrrec de Marc Busquets, director artístic de la Fundació Victòria de los Ángeles. Continuarem pendents dels actes que se celebraran fins al novembre d’aquest 2024, moment en què es conclourà l’Any Victòria, per seguir homenatjant a una de les més grans sopranos dels nostres temps.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies