skip to Main Content

Noves propostes d’El Petit Liceu per endinsar-se en el món de l’òpera

El Petit Liceu amplia cada any la seva programació amb nous espectacles que poden despertar l’interès per l’òpera dels més joves de la casa. Aquest any s’estrenen dues noves propostes vinculades a dos dels grans compositors italians més importants del gènere operístic: Rossini i Puccini. D’una banda, aquest mes de gener, La cuina de Rossini que explica la història de dos joves, el Ross i la Isabella, els quals, en un viatge d’amistat i de descoberta, s’endinsaran en un món fascinant que els portarà fins a les òperes del geni de Pesaro. D’altra banda, el proper mes de juny, La torre dels somnis és una proposta a mig camí entre l’òpera i el circ, on ens endinsem en les àries i les melodies que va escriure Puccini. La trama ens explica com els habitants de la Torre dels Somnis hauran de defensar i protegir els seus somnis i utopies per salvar el seu status quo. En un món compromès pels interessos més foscos, “els impossibles”, que habiten la torre, desafiaran el seu propi destí.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies