skip to Main Content

“Après moi le déluje” al TNC

El prestigiós compositor i director d’orquestra Miquel Ortega, reconegut internacionalment pels seus treballs lírics, ha acceptat la invitació de traslladar al llenguatge operístic l’obra Après moi le déluje de la dramaturga Lluïsa Cunillé. Es tracta d’un text de gran prestigi, considerat dels millors que ha donat l’escena catalana en els darrers anys.

Per fer una breu pinzellada sobre l’argument, l’obra comença quan Kinsaha, un home de negocis occidental, rep la visita d’un ancià congolès que vol presentar-li el seu fill perquè se l’emporti quan retorni al vell continent. D’imprevist, amb la intermediació d’una intèrpret que s’ha tancant a viure a l’hotel on té lloc la trobada, sorgirà una realitat condemnada a la invisibilitat per part del món occidental.

Dates: 26/10/2017 al 29/10/2017 a la Sala Tallers del TNC

Podeu comprar entrades amb descompte especial per als Amics del Liceu al següent enllaç: www.tnc.cat

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies