skip to Main Content

Atenes, del 6 al 10 de juny

El proper mes de juny visitarem la ciutat d’Atenes per veure Normade Vicenzo Bellini, que es representarà a l’Odeon, de l’Òpera Nacional de Grècia. Es tracta d’una producció de La Fura dels Baus, en un entorn inigualable, protagonitzada per la reconeguda soprano Carmen Giannattasio. El programa musical inclourà una òpera opcional, La princesa de Sazan, del compositor grec Spyros Samaras, que ens permetrà accedir al nou edifici Starvos Niarchos Hall de l’Òpera de Grècia.
Completarem el nostre viatge amb dues visites d’un dia, una d’elles a Delfos, el centre del món de l’antiga Grècia, i l’altra a Corint, Micenes i Epidaure, on gaudirem d’aquestes magnífiques ciutats que han tingut un pes molt rellevant dins de la història antiga de Grècia i de la humanitat.

Dijous 6 de juny
11.50h – Sortida prevista del vol amb destí Atenes
15.40h – Hora d’arribada prevista a Atenes
Tarda lliure

Divendres 7 de juny
Matí – Visita panoràmica de la ciutat, inclou la visita a l’Acròpolis i al nou Museu de l’Acròpolis
21.00h – Norma a l’Odeon
Direcció musical: Giorgos Balatsinos
Direcció escènica: Carlus Padrissa (La Fura dels Baus)
Intèrprets: Marjorie Owens, Elena Cassian, Violeta Lousta, Tassos Apostolou, Giannis Kalyvas

Dissabte 8 de juny
Excursió a Delfos amb dinar inclòs

Diumenge 9 de juny
Excursió al canal de Corint, Micenes i Epidaure amb dinar inclòs
20.30h – La princesa de Sazan al Stavros Niarchos Hall (òpera opcional)
Direcció musical: Victor Arditti

Dilluns 10 de juny
11.50h – Sortida del vol amb destí a Barcelona
13.55h – Hora prevista d’arribada a Barcelona

Hotel:
NJV ATHENS PLAZA 5*****
2, Vasileos Georgiou A’ str
Plaça Syntagma 105 64
+30 21 0335 2400
web hotel

Preu del viatge
En habitació doble: 2.200€
En habitació individual: 2.600€
(inclou: bitllet d’avió, trasllats aeroport-hotel-aeroport, trasllats d’anada i tornada a l’òpera, allotjament i esmorzar, entrada a l’òpera en primera categoria, visita panoràmica a Atenes i entrada a l’Acropolis, excursió a Delfos amb dinar inclòs, excursió al canal de Corint, Micenes i Epidaure amb dinar inclòs, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

   

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies