skip to Main Content

TOULOUSE, del 8 al 11 de febrer

El Théâtre du Capitole de Toulouse ofereix dins la seva programació d’enguany Die Walküre, de Wagner, el segon títol de L’anell del Nibelung, en una producció pròpia a càrrec de Nicolas Joel, exdirector de l’Opéra de Paris (abans de l’actual Stéphane Lissner) i autor de múltiples posades en escena, de la qual destaca l’escenografia d’Ezio Frigerio i el vestuari de Franca Squarciapino. Destaquen les veus dels tres personatges principals: Anna Smirnova (Brünnhilde), Michael König (Siegmund) i Tomasz Konieczny (Wotan), tots ells coneguts pels seus papers wagnerians.

Per complementar el nostre viatge, proposem una visita a la ciutat d’Albi, situada a uns 75km de Toulouse. Es tracta d’una localitat catalogada com a Patrimoni Mundial per la UNESCO des de l’any 2010. Visitarem la Catedral de Sainte-Cécile (d’estil gòtic meridional), el centre històric d’origen medieval i el Museu Tolouse-Lautrec, que es troba situat en un punt emblemàtic de la ciutat: el Palau de la Berbie.

Programa de viatge

Dijous 8 de febrer a les  9h – sortida en autocar des de Plaça Catalunya
tarda lliure

Divendres 9 de febrer a les 18.00 h – Théâtre du Capitole

Die Walküre, de Richard Wagner
Direcció musical: Claus Peter
Direcció escènica: Nicolas Joel
Intèrprets: Anna Smirnova, Michael König, Tomasz Konieczny, Daniela Sindram, Elena Zhidkova, Dimitry Ivashchenko, Elena Guseva, Oksana Sekerina, Pilar Vázquez, Daryl Freedman, Sonja Mühleck, Mareike Morr, Karin Lovelius, Ekaterina Egorova

Dissabte 10 de febrer – Visita guiada a Albi
Ens dirigirem en autocar fins a la ciutat d’Albi, situada a uns 45 minuts de Tolouse, es tracta d’una localitat catalogada com a Patrimoni Mundial per la UNESCO des de l’any 2010. Un cop allà visitarem la Catedral de Sainte-Cécile (d’estil gòtic meridional), el centre històric d’origen medieval, format per carrerons empedrats on destaca la Maison du Vieil Alby (una de les cases més pintoresques de la zona). A la tarda visitarem el Palau de la Berbie, que alberga a l’actualitat el museu dedicat a l’artista Tolouse-Lautrec (nascut en aquesta ciutat) i els meravellosos jardins que l’envolten.

Diumenge 11 de febrer – Sortida de Toulouse a les 10h 

Preu del viatge
En habitació doble: 1.100€
En habitació individual: 1.250€
(El preu inclou: entrades a l’òpera en primera categoria, desplaçament en autocar, allotjament i esmorzar, trasllats a Albi i visita guiada, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Crowne Plaza****

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies