skip to Main Content

BAYREUTH del 22 al 26 d’agost

Atenent la nostra sol·licitud, un any més el Festival de Bayreuth ens ha concedit entrades per a dues de les òperes programades, en aquesta ocasió, Tristan und Isolde, sota la batuta del gran mestre Christian Tielemann i direcció escènica de Katharina Wagner, besnéta del compositor; i Parsifal, dirigida musicalment per Semyon Bychkov i escènicament per Uwe Eric Laufenberg.

Complementarem el viatge amb una visita a la ciutat de Weimar, centre neuràlgic del moviment Bauhaus, l’obra de la qual fou declarada Patrimoni de la Humanitat per la Unesco, i bressol de grans mestres com Bach i Liszt.

Programa del viatge

Dimecres 22 d’agost
11.30h – Hora de sortida prevista del vol amb destí a Munich, trasllat en autocar fins a Bayreuth
Tarda lliure

Dijous 23 d’agost
9.00h – Excursió a Weimar (inclosa)

Divendres 24 d’agost – Bayreuther Festpiele
16.00 – Tristan un Isolde
Direcció musical: Christian Tielemann
Direcció d’escena: Katharina Wagner

Dissabte 25 d’agost – Bayreuther Festpiele
16.00h – Parsifal
Direcció musical: Semyon Bychkov
Direcció d’escena: Uwe Eric Laufenberg

Preu del viatge
En habitació doble: 2.500€
En habitació individual: 2.900€
(El preu inclou: entrades a l’òpera en primera categoria, bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport,  excursió a Weimar, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Bayerischer Hof ****

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies