skip to Main Content
BAYREUTH Del 22 Al 26 D’agost

BAYREUTH del 22 al 26 d’agost

Atenent la nostra sol·licitud, un any més el Festival de Bayreuth ens ha concedit entrades per a dues de les òperes programades, en aquesta ocasió, Tristan und Isolde, sota la batuta del gran mestre Christian Tielemann i direcció escènica de Katharina Wagner, besnéta del compositor; i Parsifal, dirigida musicalment per Semyon Bychkov i escènicament per Uwe Eric Laufenberg.

Complementarem el viatge amb una visita a la ciutat de Weimar, centre neuràlgic del moviment Bauhaus, l’obra de la qual fou declarada Patrimoni de la Humanitat per la Unesco, i bressol de grans mestres com Bach i Liszt.

Programa del viatge

Dimecres 22 d’agost
11.30h – Hora de sortida prevista del vol amb destí a Munich, trasllat en autocar fins a Bayreuth
Tarda lliure

Dijous 23 d’agost
9.00h – Excursió a Weimar (inclosa)

Divendres 24 d’agost – Bayreuther Festpiele
16.00 – Tristan un Isolde
Direcció musical: Christian Tielemann
Direcció d’escena: Katharina Wagner

Dissabte 25 d’agost – Bayreuther Festpiele
16.00h – Parsifal
Direcció musical: Semyon Bychkov
Direcció d’escena: Uwe Eric Laufenberg

Preu del viatge
En habitació doble: 2.500€
En habitació individual: 2.900€
(El preu inclou: entrades a l’òpera en primera categoria, bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport,  excursió a Weimar, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Bayerischer Hof ****

Per a més informació i reserves

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACCEPTAR
  Aviso de cookies