skip to Main Content

MENORCA del 26 al 28 de maig

Enguany, la 47a Temporada d’Òpera de Maó ens ofereix dins la seva programació al Teatre Principal –el teatre més antic d’Espanya–, Rigoletto, de Giuseppe Verdi. La producció compta amb les veus principals del baríton Amartuvshin Enkhbat en el rol de Rigoletto, el tenor Ivan Magri com a Duc de Màntua, la soprano Jessica Nuccio com a Gilda, el baix Antonio di Matteo com a Sparafucile o la mezzo Anna Ibarra com a Maddalena, acompanyats pel Cor dels Amics de l’Òpera de Maó i l’Orquestra Simfònica de les Balears, dirigits per Matteo Beltrami. Es tracta d’una magnífica oportunitat per tornar a l’illa i gaudir, no només de l’òpera, sinó també de la resta d’encants que ofereix. Completarem el viatge amb una excursió i dinar típic de la zona a Ciutadella, la ciutat més poblada de l’illa.

Programa del viatge

Dissabte 26 de maig 
Arribada i dia lliure

Diumenge 27 de maig
Matí – Visita i dinar en grup a Ciutadella
20.00h – Teatre Principal de Maó
Rigoletto de Giuseppe Verdi
Direcció musical: Matteo Belrami
Direcció escènica: Massimo Gasparon
Intèrprets: Amartuvshin Enkhbat, Ivan Magri, Antonio di Matteo, Anna Ibarra

Diumenge 28 de maig
Mati lliure
Tarda – tornada a Barcelona

Preu del viatge
En habitació doble: 570€
En habitació individual: 650€
(El preu inclou: entrades a l’òpera en primera categoria, bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, excursió i dinar a Ciutadella, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel:
Hotel Catalonia Mirador des Port

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies