skip to Main Content

BERLÍN, del 12 al 17 d’octubre

La programació musical de la ciutat de Berlín ofereix sempre un ventall de possibilitats inexorables per les oïdes dels més melòmans i amants de la cultura.  D’entre totes elles, l’Associació ha volgut oferir-los la possibilitat d’assistir a l’estrena de la nova producció de Fidelio signada pel prestigiós director d’escena Harry Kupfer –de qui vam poder veure al Liceu la Tetralogia dels anys 2002-04– i la batuta del mestre Daniel Barenboim que dirigirà un repartiment de grans figures encapçalat per Camilla Nylund, Andreas Schager, Falk Struckmann i Matti Salminen. Seguirem amb una Traviata protagonitzada per Patrizia Ciofi –la Giulietta que ha rebut grans elogis a I Capuletti e i Montecchi del Liceu– dirigida per Nicholas Carter. Retornarem de nou cap a l’òpera alemanya amb un Parsifal protagonitzat pel tenor wagnerià del moment, Klaus Florian Vogt, acompanyat de Daniela Sindram en el rol de Kundry, i dirigit per Donald Runnincles, director musical de la Deutsche Oper. El viatge es completerà amb un concert en el qual l’orquestra de cambra del Konzerthaus ens delectarà amb peces de Bach i Brahms.

Programa del viatge

Dijous 13 d’octubre a les 20h – Konzerthaus
Concert
Direcció musical: Pirmin Grehl
Programa: Obertura de la Suite per a orquestra núm. 2, BWV1067 de J. S. Bach; Concert per a flauta en Re menor, Wq22 de C. P. E. Bach; Serenade núm. 2 en La major, op. 16
Konzerthaus Kammerorchester

Divendres 14 d’octubre a les 19.30h – Schiller Theater (Staatsoper)
Fidelio, de L. van Beethoven
Direcció musical: Daniel Barenboim
Direcció d’escena: Harry Kuper
Intèrprets: Roman Trekel, Fralk Struckmann, Camilla Nylund, Andreas Schager, Matti Salminen, entre d’altres

Dissabte 15 d’octubre a les 19.30h – Deutsche Oper
La traviata, de G. Verdi
Direcció musical: Nicholas Carter
Direcció d’escena: Götz Friedrich
Intèrprets: Patrizia Ciofi, Attilio Glaser, Etienne Dupuis, Jana Kurucová, Adriana Ferfezka, entre d’altres

Diumenge 16 d’octubre a les 16h – Deutsche Oper
Parsifal, de R. Wagner
Direcció musical: Donald Runnicles
Direcció d’escena: Philipp Stötzl
Intèrprets: Klaus Florian Vogt, Thomas Johannes Mayer, Daniela Sindra, Stephen Milling, Derek Welton, entre d’altres

Preu del viatge

En habitació doble: 2.150€
En habitació individual: 2.600€
(inclou: bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport i trasllats als espectacles, entrades a les òperes i al concert, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Regent Berlin*****

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies