skip to Main Content

ROMA, del 18 al 22 de novembre

Oferim un viatge a Roma amb un programa particularment insòlit i, alhora, atractiu. Des de fa catorze anys, cada tardor, la Fondazione Pro Musica e Arte Sacre organitza un festival de música que té lloc a les basíliques papals de la ciutat per tal de recaptar fons per a la conservació i restauració d’aquests béns culturals. Amb un programa de concerts que inclou l’Stabat Mater de Rossini; una versió menys coneguda de Luigi Bocherini amb l’Orquestra Filharmònica de Viena i la soprano Chen Reiss; l’obertura, el cor de peregrins i el final del Tannhäuser de Wagner; la Missa per a solistes i cor a quatre veus de Puccini; la Simfonia de la Resurrecció de Mahler, o les veus dels nens cantors de Viena, visitarem grans temples de l’arquitectura romana com la majestuosa San Paolo fuori le Mura, Santa Maria Maggiore –on es conserva encara l’estructura paleocristiana i els mosaics del s. V– i Sant’Ignazio di Loyola, una excel·lent mostra del barroc italià. Serà, doncs, una ocasió per retornar a la ciutat eterna i gaudir de la música en un ambient excepcional.

Programa del viatge

Divendres 18 de novembre a les 21h – Basilica Papale di Santa Maria Maggiore
Obres de Mozart, Monteverdi, Schubert, Gallus, Haydn, Wirth, Caldara i Fux
Petits Cantors de Viena

Dissabte 19 de novembre a les 12h – Basilica di Sant’Ignazio di Loyola in Campo Marzio
Stabat Mater, de G. Rossini
Tannhäuser, de R. Wagner (obertura, cor de peregrins i final)
Palatina Klassik Vocal Ensemble
Philharmonischer Chor an der Saar
Orquestra i Cor del Conservatori Estatal de Kazan
Director: Leo Kraemer

Dissabte 19 de novembre a les 21h – Basilica Papale di San Paolo fuori le Mura (absis)
Stabat Mater, de L. Boccherini
Wiener Philharmoniker
Chen Reiss, soprano

Diumenge 20 de novembre a les 21h – Basilica Papale di San Paolo fuori le Mura
Messa di gloria, de G. Puccini
Cor i Orquestra de l’Acadèmia del Teatro alla Scala de Milà
Director: Christoph Eschenbach

Dilluns 21 de novembre a les 21h – Basilica Papal di San Paolo fuori le Mura
Simfonia núm. 2, ‘Resurrecció’, de G. Mahler
Orquestra i Cor de la Philharmonie der Nationen
Director: Justus Frantz

Preu del viatge

En habitació doble: 1.900€
En habitació individual: 2.200€
(inclou: bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport i trasllats als concerts, entrades als concerts, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Mediterraneo****

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies