skip to Main Content

MUNIC, del 5 al 9 de desembre

La capital de Baviera és el destí escollit aquest any per celebrar el pont de la Constitució i viure el caliu del Nadal amb el magnífic mercat d’advent que, des del s. XVII, té lloc a la plaça central de la ciutat. Molt a prop d’aquí, l’òpera estatal bavaresa acollirà un programa líric de primer ordre amb una Turandot dirigida pel jove talent i recentment escollit director de la Filharmònica de Stuttgart, Dan Ettinger, sota la posada en escena de La Fura dels Baus, amb Carlus Padrissa al capdavant. La veu de Nina Stemme, que ha seduït en nombroses ocasions el públic liceista, encarnarà el rol de la princesa Turandot. Seguirem amb una òpera molt poc representada als escenaris, Lady Macbeth de Mtensk de Xostakovitch amb un repartiment encapçalat per la soprano Anja Kampe –a qui vam veure a La Valquíria el passat 2014– i el baix ucraïnès Anatoli Kotscherga. El viatge es completarà amb dos concerts a la Philarmonie im Gasteig a càrrec de dos grans mestres de la música clàssica: Daniel Barenboim interpretarà al piano sonates de Schubert i Sir Jonn Eliot Gardiner dirigirà peces de Bach interpretades pel prestigiós Cor Monteverdi.

Programa del viatge

Dilluns 5 de desembre a les 20h – Philharmonie
Concert Schubert
Daniel Barenboim, piano
Programa: Sonata per a piano en Si major; Sonata per a piano en Sol major; Sonata per a piano en Do menor

Dimarts 6 de desembre a les 20h – Philharmonie
Concert Bach
Direcció musical: Sir John Eliot Gardiner
Programa: Lutherische Messe, BWV233; Cantata Süsser Trost, mein Jesus kömmt, BWV151; Magnificat en Re major, BWV243a

Dimecres 7 de desembre a les 19h – Bayerische Staatsoper
Turandot, de G. Puccini
Direcció musical: Dan Ettinger
Direcció d’escena: Carlus Padrissa (La Fura dels Baus)
Intèrprets: Nina Stemme, Ulrich Ress, Goran Juric, Golda Schultz, entre d’altres

Dijous 8 de desembre a les 19h – Bayerische Staatsoper
Lady Macbeth de Mzensk, de D. Xostakovitx
Direcció musical: Kirill Petrenko
Direcció d’escena: Harry Kupfer
Intèrprets: Anja Kampe, Anatoli Kotscherga, Sergey Shorokhodov, Misha Didyk, entre d’altres

Preu del viatge

En habitació doble: 2.300€
En habitació individual: 2.900€
(inclou: bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, entrades a les òperes i als concerts, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Platzl****

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies