skip to Main Content

BILBAO de l’1 al 3 de maig de 2015

La Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera (ABAO) presenta, una temporada més, un programa de primeríssim nivell entre el qual Amics del Liceu ha escollit assistir a la nova producció signada per Joan Anton Rechi del tradicional programa doble de Cavalleria rusticanca / Pagliacci, òperes símbol del verisme italià.

Per aquesta ocasió, l’ABAO comptarà amb la inestimable participació de grans veus de l’escena internacional: la mezzosoprano italiana Daniela Barcellona –que visità el Liceu per última vegada en un concert Händel la temporada 2008-09–, el tenor verdià Gregory Kunde –a qui vam poder escoltar a Il Pirata la temporada 2012-2013 i que torna aquest mes de febrer com a Pollione a Norma– i la soprano Inva Mula –que interpretà el mateix rol de l’òpera de Leoncavallo al nostre teatre la temporada 2010-2011. El cartell el completen el baríton Luca Grassi i la jove mezzosoprano gallega Nuria Lorenzo i el tenor José Manuel Zapata, conduïts per la batuta prometedora d’Alessandro Vitiello.

Programa del viatge

Divendres 1 de maig a les 20h
Cavalleria rusticana de P. Mascagni / Pagliacci de R. Leoncavallo
Direcció musical: Alessandro Vitiello
Direcció escènica: Joan Anton Rechi
Intèrprets: Daniela Barcellona, Gregory Kunde, Inva Mula, José Manuel Zapata, Luca Grassi, Nuria Lorenzo

Preu del viatge

En habitació doble: 685€
En habitació individual: 725€
(inclou: bitllet d’avió, trasllats aerport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrada a l’òpera, dossier de viatge)

Hotel
Hotel Ercilla****

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies