skip to Main Content

NÀPOLS del 25 al 29 de març de 2015

“No hi ha res a tot Europa que pugui comparar-se a aquest teatre, que pugui donar-ne la més lleugera idea… enlluerna els ulls, encisa l’ànima”. Amb aquestes paraules Stendhal captà la seva visita al Teatre San Carlo de Nàpols, ciutat on viatjarem per primera vegada.
Temple líric per excel·lència, el San Carlo és el teatre d’òpera en actiu més antic del món, en el qual s’hi han estrenat obres de grans compositors italians com Rossini, Donizetti, Bellini o Verdi.
En aquesta ocasió, assistirem a un programa doble dirigit per Juraj Valcuha que des del 2009 és director de l’Orquestra Simfònica Nacional de la RAI. En la primera cita, ens oferirà un programa de Brahms i Txaikovski, acompanyat pel sol·licitat pianista israelià Yefim Bronfman. El programa es clourà amb una Turandot encapçalada per Lise Lindstorm, soprano experta en aquest rol, i el tenor Marcello Giordano –que darrerament hem escoltat al Gran Teatre del Liceu a La forza el destino i Aida– interpretant el rol de Calaf.
Durant el viatge farem un recorregut per la Costa Amalfitana. Visitarem l’antic poble pesquer de Positano, Amalfi, Ravello i els jardins de la Vil·la Rufolo. L’any 1990, durant un viatge a Itàlia, Richard Wagner va quedar encisat per la bellesa d’aquests jardins que varen ser una font d’inspiració per a l’escenografia del jardí de Klingsor del segon acte de Parsifal.

Programa del viatge

Dimecres 25 de març a les 20:30h
Concert núm.2 per a piano i orquestra de J. Brahms, Simfonia núm.5 de P.I. Txaikovski
Direcció musical: Juraj Valcuha
Piano: Yefim Bronfman

Dijous 26 de març a les 18h
Turandot de G. Puccini
Direcció musical: Juraj Valcuha
Direcció d’escena: Roberto de Simone
Intèrprets: Lise Linstrom, Marcello Giordano, Riccardo Zanellato, Carmen Giannattasio, entre d’altres

Preu del viatge
En habitació doble: 1.670€
En habitació individual: 1.980€
(el preu inclou: avió, trasllats en autocar, allotjament i esmorzar, entrades a l’òpera i al concert, excursió a la Costa Amalfitana, dossier de viatge, assegurança i acompanyant)

Hotel
Renaissance Napoli****

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies