skip to Main Content

Bilbao, del 14 al 16 d’octubre

El proper mes d’octubre, els Amics del Liceu us proposem una escapada de cap de setmana a la ciutat de Bilbao per gaudir de l’òpera I Puritani de Bellini, protagonitzada per la soprano Jessica Pratt interpretant el paper d’Elvira i Xabier Anduaga com a Arturo, i amb Emilio Sagi com a director d’escena.

Durant el nostre viatge farem una visita guiada i un tast comparat de vins a la Bodega Crusoe Treasure, la primera bodega submarina del món, i visitarem el Museu Chillida Leku,  reobert al públic després d’una remodelació que l’adapta al segle XXI però que manté l’essència i el llegat de l’artista basc. Es tracta d’un impressionant museu a l’aire lliure, que fusiona art i naturalesa en un mateix espai.

També completarem el nostre viatge amb una visita comentada al Museu Guggenheim, per tal de descobrir tots els secrets de la col·lecció permanent i gaudir d’artistes contemporanis tan representatius com: Jeff Koons, Anselm Kiefer, Andy Warhol, Mark Rothko o Anish Kapoor.

Divendres 14 d’octubre
08.55h – Sortida del vol amb destí Bilbao
10.10h – Hora prevista d’arribada a Bilbao i trasllat a l’hotel en autocar
17.00h – Visita comenta al Museu Guggenheim

Dissabte 15 d’octubre
Matí – Visita comentada a la Bodega Crusoe Treasure, amb tast comparat de vins i aperitiu inclòs
19.00h – I Puritani al Palacio Euskalduna (ABAO)

Diumenge 16 d’octubre
Matí – Visita comentada al Museu Chillida Leku, amb dinar de grup inclòs
17.40h – Sortida del vol des de San Sebastián amb destí Barcelona
18.45h – Hora prevista d’arribada a Barcelona

Hotel
Hotel Barceló Bilbao Nervión ****
Paseo Campo Volantin, 11
48007 Bilbao
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 1.130€ / persona
En habitació individual: 1.240€

(inclou: bitllets d’avió d’anada i tornada amb maleta facturada, trasllat aeroport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrada a l’òpera en primera categoria, les tres visites anunciades al programa , assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

   

   

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies