skip to Main Content

Milà, del 2 al 6 de novembre

El proper mes de novembre els Amics del Liceu us proposem un viatge a una de les ciutats operístiques per excel·lència: Milà, on el Teatro alla Scala ens ofereix dos títols tant diferents com interessants: en primer lloc, Fedora, d’Umberto Giordano –compositor d’òperes tan famoses com Andrea Chénier–, amb la soprano Sonya Yoncheva, el tenor Fabio Sartori i el baríton George Petean interpretant els rols principals, sota la batuta de Marco Armiliato; i, en segon lloc, The Tempest, un esdeveniment especial ja que comptarà amb la direcció musical del seu compositor, Thomas Adès, i direcció escènica del prestigiós director Robert Lepage.

Per primera vegada, comptarem durant el viatge amb l’acompanyament d’Antoni Colomer, crític musical i col·laborador habitual d’Amics del Liceu, que ens oferirà dues conferències sobre les òperes que veurem i d’altres comentaris musicals durant els dies que serem a Milà que donaran un valor afegit al viatge.

Completarem el nostre viatge amb tres visites culturals de gran interès a la ciutat de Milà.

Començarem per una visita guiada al Laboratori Scala Ansaldo, un dels espais amb els quals compta el Teatro alla Scala per emmagatzemar i fabricar decorats, vestuari, perruques i altres elements d’attrezzo, on descobrirem què s’amaga més enllà de les funcions. Una ocasió únic per presenciar en primera persona el naixement dels seus espectacles, tenir accés a espais habitualment prohibits al públic on cada dia més de 150 professionals s’ocupen de l’artesania de la posada en escena.

Visitarem, també, la Fondazione Prada, situada en un imponent edifici de nou plantes projectat per l’estudi OMA que compta amb 19.000m2 dedicats a l’exposició d’art contemporani que ha esdevingut un dels equipaments cultuals més prestigiosos de la ciutat.

Finalment, també realitzarem una visita comentada a la Pinacoteca de Brera, una de les col·leccions de pintura italiana més importants del país, que compta amb obres d’artistes com: Mantegna, Piero della Francesca, Hayez, Tintoretto, Canaletto o Bramante.

Dimecres 2 de novembre
10.30h – Sortida del vol amb destí Milà
12.05h – Hora d’arribada prevista a Milà i trasllat a l’hotel en autocar
Tarda  lliure

Dijous 3 de novembre
11.00h – Visita comentada al Laboratori Scala Ansaldo
Tarda  lliure
20.00h – Fedora a La Scala

Divendres 4 de novembre
10.00h – Visita comentada a la Fondazione Prada
Tarda  lliure

Dissabte 5 de novembre
10.00h – Visita comentada a la Pinacoteca di Brera
Tarda lliure
20.00h – The Tempest a La Scala

Diumenge 6 de novembre
14.35h – Sortida del vol amb destí Barcelona
16.10h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

Hotel
Hotel Star Rosa Grand****
Piazza Fontana, 3
20122 Milano
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 2.130€ / persona
En habitació individual: 2.600€

(inclou: bitllets d’avió d’anada i tornada amb maleta facturada, trasllat aeroport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrada a les òperes en primera categoria, les tres visites anunciades al programa -amb autocar-, acompanyament musical d’Antoni Colomer, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).


Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies