skip to Main Content

Bergamo, de l’1 al 5 de desembre

El proper mes de desembre els Amics del Liceu us proposem un viatge a Bergamo per assistir al Festival Donizetti que té lloc a la ciutat natal del compositor. Durant el nostre viatge gaudirem de tres títols del repertori belcantista: La favorite, un dels títols clàssics de Donizetti, dirigit pel prestigiós director d’orquestra Riccardo Frizza –de qui gaudirem durant les funcions d’Il trovatore al Liceu– i amb el tenor Javier Camarena interpretant el paper de Fernand i Annalisa Stroppa com a Léonor, i descobrirem dues òperes tant interessants com difícils de veure a la programació habitual dels teatres d’òpera: L’aio nell’imbarazzo i Chiara e Serafina.

Completarem el nostre viatge amb dues visites culturals a dues ciutats properes a Bergamo i de gran interès cultural: Cremona –terra de violins, luthiers i ciutat natal d’Antonio Stradivari–, on farem una visita comentada pel centre de la ciutat, d’origen medieval, la catedral, el palazzo comunale i el campanile. A més, visitarem l’emblemàtic Museu del Violí i un dels tallers luthier de la ciutat, on un dels mestres compartirà la seva experiència com a creador i restaurador d’instruments únics de gran valor, tot un art per descobrir amb segles de tradició al darrere, especialment en aquesta ciutat.

Anirem també cap a Piacenza, un petit nucli monumental de gran contingut artístic, on visitarem de la mà d’un guia local el Palazzo Farnese, antiga fortalesa dels vescomtes de Milà i actual seu del museu civil, la famosa Piazza Cavalli presidida per les escultures d’Alessandro i Ranuccio Farnese i la Catedral, que compta amb pintures de Ludovico Carraci i Guercino, un gran pintor de l’època de transició entre el classicisme i el barroc.

Dijous 1 de desembre
12.15h – Sortida del vol amb destí Milà
13.50h – Hora prevista d’arribada a Milà i trasllat fins a Bergamo en autocar
Tarda  lliure

Divendres 2 de desembre
08.30h – Sortida cap a Cremona. Visita comentada al Museu del Violí, un taller luthier i passeig pel centre de la ciutat
13.00h – Dinar de grup (inclòs a la sortida) al restaurant Il Violino (clica aquí per veure el menú de grup)
18.00h – Arribada a l’hotel
20.00h – L’aio nell’imbarazzo al Teatro Donizetti

Dissabte 3 de desembre
09.00h – Sortida cap a Piacenza i visita comentada a la ciutat
13.00h – Dinar de grup (inclòs a la sortida) al restaurant Osteria Carducci (clica aquí per veure el menú de grup)
18.00h – Arribada a l’hotel
20.00h – La favorite al Teatro Donizetti

Diumenge 4 de desembre
Matí lliure
15.30h – Chiara e serafina al Teatro Sociale

Dilluns 5 de desembre
14.35h – Sortida del vol amb destí Barcelona
16.10h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

Hotel
Mercure Bergamo Palazzo Dolci****
Viale Papa Giovanni XXIII, 100
24121 Bergamo
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 1.730€ / persona
En habitació individual: 1.930€

(inclou: bitllets d’avió d’anada i tornada amb maleta facturada, trasllat aeroport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrada a les òperes en primera categoria, les dues excursions anunciades al programa amb dinar de grup inclòs, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).


Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies