skip to Main Content

BILBAO, del 26 al 28 de gener

La programació operística a Bilbao el proper mes de gener ens convida a veure Manon de Jules Massenet, una de les òperes clau de la temporada d’enguany programada per l’ABAO-OLBE, representada al Palacio Euskalduna.

Entre el repartiment destaquen Irina Lungu (Manon) —a qui hem pogut veure recentment com a Corinna a Il viaggio a Reims—,  Michael Fabiano (Chevalier des Grieux) —que va interpretar al Liceu el paper de Nicias a Thaïs la temporada passada— i Manel Esteve (Lescaut) —a qui també hem pogut escoltar a Il viaggio a Reims com a Don Álvaro.

Programa de viatge

Divendres 26 de gener a les 19.30 h – Palacio Euskalduna
Manon, de Jules Massenet
Direcció musical: Alain Guingal
Direcció escènica: Arnaud Bernard
Intèrprets: Irina Lungu, Michael Fabiano, Manel Esteve, Roberto Tagliavini, Francisco Vas, Fernando Latorre, Ana Nebot, Itziar de Unda, Maria José Suárez

Dissabte 27 de gener (matí)

Ens dirigirem en autocar a la Bodega Talleri Upeltegia, una de les més emblemàtiques de la zona, on realitzarem un maridatge de quatre vins elaborats a la mateixa bodega i productes de la terra. Tornarem a Bilbao a l’hora de dinar i tindrem la tarda lliure per visitar la ciutat.

Diumenge 28 de gener (matí)

Visita guiada opcional al Museu Guggenheim de Bilbao (exposició temporal de David Hockney)

Preu del viatge
En habitació doble: 510€
En habitació individual: 550€

(El preu inclou: entrades a l’òpera en primera categoria, bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, trasllat i activitat a les Bodegues Campillo, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Ercilla****

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies