skip to Main Content

BRUGES-BRUSSEL·LES, del 19 al 24 de maig

L’any 2002 s’estrenà la nova seu del Concertgebouw a Bruges com una germana de la gran seu de la música d’Amsterdam. Al llarg d’aquests anys, la sala s’ha establert com un nou epicentre musical amb una programació àmplia i de qualitat. Viatjarem a la bella ciutat del nord de Flandes per passejar-hi i assistir al concert d’El mandarí meravellós de Bela Bártok: música per ballet poc representada als escenaris que interpretarà la reconeguda Orquestra del Festival de Budapest sota la batuta del seu fundador i director de renom internacional Ivan Fischer.
Ens traslladarem a Brussel·les per veure la nova producció d’Aida que presenta La Monnaie, firmada pel director grec Stathis Livathinos. El repartiment el formen noves veus que despunten dins el panorama líric mundial però amb una sòlida trajectòria: la soprano afroamericana Adina Aaron, el tenor Andrea Carè —que participà a l’última Tosca del Liceu—, la mezzo Nora Gubisch i el baríton Dimitris Tiliakos.
Per finalitzar l’estada a la ciutat, visitarem el Museu de Belles Arts popularment conegut com a Bozar. Obra del mestre de l’art déco Victor Horta, l’edifici acull una sala de concerts de grans dimensions on escoltarem la Novena Simfonia de Beethoven i Tristia de Berlioz, de la mà de l’Orquestra Real Filharmònica de Flandes.

Programa del viatge

Dissabte 20 de maig a les 19h – Concertgebouw
El mandarí meravellós, de B. Bartók
Direcció musical: Ivan Fischer
Coreògraf: Krisztian Gergye
Intèrprets: Orquestra del Festival de Budapest, Cor Octopus Symfonisch i ballarins de la companyia de Krisztian Gergye

Diumenge 21 de maig a les 19h – Sala Bozar
Concert
Direcció musical: Philippe Herreweghe
Intèrprets: Christina Landshamer, Ann Hallenberg, Werner Güra, Kresimir Strazanac
Programa: Simfonia núm. 9 de L. van Beethoven; Tristia d’H. Berlioz

Dimarts 23 de maig a les 19.30h – La Monnaie
Aida, de G. Verdi
Direcció musical: Alain Altinoglu
Direcció d’escena: Stathis Livathinos
Intèrprets: Adina Aaron, Andrea Carè, Nora Gusbisch, Dimitris Tiliakos, Mika Kares, Enrico Iori, entre d’altres

Preu del viatge

En habitació doble: 1.900€
En habitació individual: 2.400€
(inclou: bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, entrades als espectacles, visita guiada a Bruges, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Bruges: Hotel Martin’s Brugge***
Brussel·les: Hotel The Dominican****

Vols
Companyia: Vueling
19 de maig Barcelona – Brussel·les 12.40 – 14.55
24 de maig Brussel·les – Barcelona  15.35 – 17.40

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies