skip to Main Content

PARÍS, del 2 al 6 de desembre

La programació operística a París el proper mes de desembre ens convida a veure tres òperes de tres segles diferents: del segle XVIII, La clemenza di Tito de Mozart, al Palais Garnier, protagonitzada per Michael Spyers i Aleksandra Kurzak en una producció del cèlebre Willy Decker —de qui hem pogut veure el Werther a principis d’aquest mateix any—; del segle XIX, La bohème de Puccini, sota la batuta de Gustavo Dudamel —que ha visitat recentment Barcelona dirigint la integral de Beethoven al Palau de la Música— amb un repartiment encapçalat per Sonya Yoncheva i Atalla Ayan; i, finalment, del segle XX, De la casa dels morts de Leos Janácek dirigida pel gran Esa-Pekka Salonen en una producció signada per Patrice Chéreau amb la qual la ciutat de París vol retre homenatge al director, quatre anys després de la seva mort. Completarem el viatge amb un concert a la nova seu de la Philharmonie a la Cité de la Musique a càrrec de l’Orquestra de Montréal dirigida per Yannick Nézet-Seguin que interpretaran obres de Berlioz, Saint-Säens i Elgar.
Nota: la producció de La bohème té el suport de l’AROP (l’Associació d’Amics de l’Òpera de París), motiu pel qual Fedora (actualment el Cercle Europeu de Filàntrops d’Òpera i Ballet), de la qual Amics del Liceu és membre, ofereix un paquet especial en ocasió d’aquesta representació. Per a més informació poden contactar amb l’Associació.

Programa del viatge

Dissabte 2 de desembre a les 20 h – Opéra Bastille
De la casa dels morts, de L. Janácek
Direcció musical: Esa Pekka-Salonen
Direcció escènica: Patrice Chéreau
Intèrprets: Willard White, Erik Stoklossa, Stefan Margita, Peter Straka, Vladimir Chmelo, entre d’altres

Diumenge 3 de desembre a les 16.30 h – Philharmonie de Paris
Concert simfònic
Direcció musical: Yannick Nézet-Seguin
Marie-Nicole Lemieux, contralt
Jean-Guihen Quyeras, violoncelista
Orchestre Métropolitain de Montréal
Programa: obres d’H. Berlioz, C. Saint-Säens, E. Elgar

Dilluns 4 de desembre a les 19.30 h – Opéra Bastille
La bohème, de G. Puccini
Direcció musical: Gustavo Dudamel
Direcció escènica: Claus Guth
Intèrprets: Sonya Yoncheva, Atalla Ayan, Aida Garifullina, Artur Rucinski, Alessio Arduini, Roberto Tagliavini, entre d’altres

Dimarts 5 de desembre a les 19.30 h – Palais Garnier
La clemenza di Tito, de W. A. Mozart
Direcció musical: Dan Ettinger
Direcció escènica: Willy Decker
Intèrprets: Michael Spyers, Aleksandra Kurzak, Christina Gansch, Marianne Crebassa, Angela Brower, entre d’altres

Preu del viatge
En habitació doble: 1.920€
En habitació individual: 2.470€
(El preu inclou: entrades a les òperes en primera categoria, bitllets d’ave, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport i a la Philharmonie de París, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Suplement paquet opcional La bohème – Fedora: 325€ (inclou entrada de primera categoria, programa de mà, copa de champagne a l’entreacte, accés al Saló Berlioz i una donació a benefici de les activitats de Fedora i de l’Opéra National de Paris.

Hotel
Hotel Paris Marriott Opera****

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies