skip to Main Content

FESTIVAL DE WEXFORD, del 19 al 23 d’octubre

El prestigiós Festival de Wexford, al sud de la costa irlandesa, s’ha convertit ja en un clàssic per als amants de l’òpera perquè ofereix la possibilitat de descobrir rareses i títols poc coneguts del repertori operístic, sempre amb propostes escenogràfiques ben interessants. En aquesta edició, els títols programats ens han semblat idonis per visitar per primera vegada aquest festival tan singular. Començarem per Margherita, primera òpera del compositor Jacopo Foroni, estrenada amb èxit a Milà el 1848, de la qual la crítica en va destacar certes reminiscències a L’elisir d’amore de Donizetti. L’endemà podrem assistir a la primera funció de Risurrezione de Franco Alfano —el mateix compositor que va finalitzar la partitura de Turandot quan Puccini, en morir, la va deixar inacabada— basada en la novel·la homònima de Tolstoi i estrenada a Torí el 1904. Acabarem el viatge amb el títol probablement més conegut: Medea de Luigi Cherubini, basada en la tragèdia grega i admirada per compositors com Beethoven, Schubert o Wagner.
La zona de Wexford ofereix indrets molts interessants i paisatges molt bonics que visitarem per completar el viatge. El dia d’arribada coneixerem Dublín abans d’instal·lar-nos a Wexford i, des d’allà, coneixerem la zona d’Enniscorthy, la població de New Ross, l’Abadia de Dunbrody i de Tintern, els jardins de Kilmokea i la península de Hook des d’on gaudirem d’unes meravelloses vistes de l’oceà.

Programa del viatge

Divendres 20 d’ocutbre a les 20 h – O’Reilly Theatre
Margherita, de J. Foroni
Direcció musical: Timothy Myers
Direcció escènica: Michael Sturm
Intèrprets: Yuriy Yurchuck, Matteo d’Apolito, Alessandra Volpe, Andrew Stenson, Giuliana Gianfaldoni, Filippo Fontana, Ji Hyun Kim

Dissabte 21 d’octubre a les 20 h – O’Reilly Theatre
Risurrezione, de F. Alfano
Direcció musical: Francesco Cilluffo
Direcció escènica: Rosetta Cucchi
Intèrprets: Gerard Schneider, Anne Sophie Duprels, Charles Rice, Romina Tommasoni

Diumenge 22 d’octubre a les 17 h – O’Reilly Theatre
Medea, de L. Cherubini
Direcció musical: Stephen Barlow
Direcció escènica: Fiona Shaw
Intèrprets: Lise Davidsen, Ruth Iniesta, Raffaella Lupinacci, Sergey Romanovsky, Adam Lau

Preu del viatge
En habitació doble: 1.880€
En habitació individual: 1.980€
(El preu inclou: entrades a les òperes en primera categoria, bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-Wexford-aeroport, visita i dinar a Dublín, visita a New Ross i la península de Hook amb dinar inclòs, visita a Enniscorthy, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
The Talbot Wexford****

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies